субота, 26 березня 2016 р.

математика 2 клас

Тема. Повторення таблиць множення чисел 2і3. Складання і розвязування задач на дві дії. Знаходження значень виразів.
Мета. Закріплювати знання таблиці множення та ділення на 2 і 3, вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати складені задачі, знаходити периметр трикутника,; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, навички усної лічби, вміння працювати в парах,; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, прагнення до знань, любов до природи, бережливе ставлення до води.
Обладнання. Зображення Крапельки, маленькі крапельки з номерами на зворотній стороні, схеми задач, картки з прикладами , макет озера, геометричний матеріал, комп’ютери, ребуси.
Хід уроку
І. І. Мотиваційний етап.
1. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо.
2.Знайомство з казковим героєм.
Хмаринка по небу гуляла,
Краплинки усім дарувала.
На землю летіли краплинки,
Маленькі пухнасті сніжинки.
Одна з них до нас завітала,
Урок наш почуть забажала.
Завдань принесла багатенько
Краплинка ця дуже маленька.

Математичний диктант.- Діти, на наш урок завітав веселий казковий герой. Щоб дізнатися ім’я нашого гостя, ми напишемо невеличкий математичний диктант. Ви повинні будете записати усі числа, які почуєте в розповіді нашого героя.
Я краплинка великого світового океану, який об’єднує  у собі 4 океани. У нас в Україні є 2 моря Чорне і Азовське. 70 відсотків поверхні Землі вкрито водою. Тільки 3 відсотки від всієї води на Землі - прісна вода, придатна до вживання. Наше тіло на 75 відсотків складається із води , а мозок на 90 відсотків. 22 березня об’явлений Міжнародним днем води. Без води людина може прожити тільки 4 доби. Кожна людина за добу повинна вживати 2 літри води.- Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із цифрами, закріпленими на дошці. Підставте під цифри відповідні літери , які ви бачите на дошці. Отже нашого героя звуть Капітошка.
4  2  70  3  75  90  22  4 2
К  а  п   і   т   о      ш     к   а
ІІ.Повідомлення теми і мети уроку
Він прийшов до нас не один, а зі своїми друзями крапельками. Їм треба допомогти повернутися додому в озеро. Для цього нам необхідно виконати всі завдання , які вони нам приготували. За правильні відповіді Капітошка буде дарувати вам  маленькі краплинки. Рушаємо ж у чудову країну знань!
Краплинка по небу гуляла к птахам у гості завітала.(робота за таблицею «Годівниця»)
ІІІ.Контроль, корекція і закріплення знань
Першу краплинку знімаю завдання від синички прочитаю
1. Усний рахунок.
Каліграфічна хвилинка. (Гра нанизай намисто ..6…14..20; 3..12…24..
Гра «Хто швидше?»(ланцюжки) (на дошці)
Другу краплинку знімаю завдання від горобчика прочитаю
Віршовані задачі.

Йшли 4 їжаки,
Кожен ніс по 3 грибки,
Скільки всіх було грибків
В чотирьох цих їжаків?
        ***
Йшло 4 віслюки,
Кожен ніс по 2 мішки.
Скільки всіх було мішків
В чотирьох цих віслюків?

         ***

В кожну миску 3 котлети
Клала лиска Віолетта.
Мисочок у лиски 6.
А котлет? Хто відповість?
         ***
На столі – 4 миски.
В кожній з них по 3 сосиски.
Скільки всіх сосисок там,
Знати хочеться котам.

         ***

Задумалися мишки:
16 в них горішків.
На двох як поділити?
Підкажемо їм, діти?
         ***

Зайчик ділення не знав.
До Сови він прискакав:
«12 поділити на 2».
Що відповіла Сова?

Третю краплинку знімаю завдання від снігура прочитаю
(робота на картках)
ІV.Фізкультхвилинка
V. розвиток математичних знань.
Краплинка над лісом літала в гості у ліс завітала (бесіда лісові мешканці)
Четверту краплинку знімаю завдання від білочки прочитаю прочитаю
1.Склади і розв’яжи задачу
 Горішків– 35    
Грибочків-?, на 20 більше            ?            
П’яту  краплинку знімаю завдання від лисички прочитаю
2.Знайти довжину ламаної лінії , складання із геометричних фігур тварину
(на дошці )
Шосту краплинку знімаю завдання від зайчика прочитаю
Гра «Допоможемо зайчику і їжачку»(робота на комп’ютері)


Сьому краплинку знімаю завдання від капітошки прочитаю
3.Читання ребусів.
 Нам необхідно розшифрувати послання
Капітошки. Для цього треба прочитати ребуси.
С3ж                 3буна         ак3са   40а
На зворотньому боці аркушів з ребусами записаний вислів « Без води немає життя
на Землі».
-Давайте прочитаємо хором.
-Як ви розумієте ці слова?
- Що значить  бережно відноситися до води?  
VІ.Підсумок уроку.
-Діти, подивіться на дошку. Всі краплинки повернулися додому. А це значить,що всі
завдання виконані
  Чи сподобався вам урок?
-Що набільше сподобалося?
            -  Що нового дізналися і чому навчилися?  
Давайте оцінимо свою працю на уроці. Порахуйте краплинки.
(Оцінювання).
VІІ. Д\з  підготуватись до к\р, повторити вивчений матеріал.



в) Розв’яжи задачу
І – 15 ябл.                              ? ябл.         І – 18 ябл.
ІІ -?, на 14 ябл. більше                          ІІ -34 ябл.                                ?  ябл.
                                                                    ІІІ -?, на 25 ябл. менше
Зразок картки
Задача
Було – 38 м
Відрізали – 12 м і 14 м
Залишилось -?м
Приклади
63+26                    80-33
85-19                     44+38                                        
77-24                     53+17
2х3                          2х 9
2х6                          2х 2
Порівняти:
2+2+2  2 4               2+2+2+2+2  2 7
Завдання третьої краплинки.
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Корекція й закріплення знань
Мозковий штурм
- Додавання однакових доданків називається…( множенням).
- Числа, які множать, називають…(множниками).
- Число, яке дістають при множенні, називають…( добутком).
- Чи зміниться сума, якщо ми доданки поміняємо місцями? (Ні).
- До якого десятка належать числа 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30. (Третього).
- Число 15 є однозначним чи двозначним? (Двозначним).
- Числа 15, 27, 39, 1, 9 – є парними чи непарними? ( Непарними).
- Назвіть найбільше одноцифрове число. ( 9)
- Назвіть найбільше двоцифрове число.( 99)
- Яке число порушило закономірність 2, 4, 5, 6, 8, 10, 12? ( 5)
- Чи правильно я додавання замінила множенням?
- 2+2+2+2=8
- 4х2=8    ( Ні)
- 2 помножити на 8 дорівнює 16.Так чи ні? (Так.)
- 2 помножити на 5 дорівнює 10. Так чи ні? (Так.)
- 2 помножити на 7 дорівнює 16.Так чи ні? (Ні.)
- 2 помножити на 9 дорівнює 19.Так чи ні? (Ні.)
- Півень стоїть на одній нозі і важить 4 кг. Скільки кг він буде важити, коли стане на дві ноги?( 4 кг).
Усні обчислення ( Користуючись табличками)
32+14             15+25
70-9                 56-24
13+17              51-18
Загадка
Коли хочеш ти лічити,
То мене повинен вчити.
Бо коли мене не знаєш,
То нічого не пізнаєш. (Таблиця множення).
2х 6                              2х 9
2х 8                              2х 4
2 х7                              2х 5
Завдання з логічним навантаженням
Де треба поставити дужки, щоб рівності були правильними?
18-6+3=9                  11-6-1=6
Задача
Маса однієї капустини 2 кг. Яка маса 5 таких капустин? (10 кг).
( Перевіряється завдання біля дошки).
     Завдання четвертої краплинки.
     Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Хвилинка каліграфії.
Письмо цифри вісім. (Розгадати кросворд)
     Завдання п’ятої краплинки.
     Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Розвиток математичних знань.
Дев’ятиніжка маленька
До Капітошки поспішає.
Чобітки на ніжки купити бажає.
Мерзнуть ніжки у Дев’ятиніжки.
Щоб не трапилось біди
Швидше чобітки купи.
Порахуймо скільки на ніжки
Треба чобітків для  Дев’ятиніжки? ( Домалювати та порахувати.)


ІV. Робота над темою уроку.
1. «Числовий струмочок».- На які множини можна розподілити написані цифри?-Назвіть двоцифрові, одноцифрові.- Назвіть парні, непарні.-Скільки десятків і одиниць у числах 22, 75?- Назвіть сусідів числа 90.Молодці, перша крапелька потрапила додому.
2. «Естафета».Розв’язання прикладів на крапельках.
3.«Теоретичне доміно».Робота в парах.
4. Розв’язання кругових прикладів з коментуванням. Підручник, с.134, №8105. Розв’язання задачі з коментуванням.  Підручник, с.135, №81
   V. Фізкультхвилинка (музична.)
VІ.Робота з геометричним матеріалом.
(Завдання на аркушах на дошці. Диференційована робота.)
-Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Трикутник).
-Що відомо? Що потрібно знайти?
-Що називається периметром трикутника?
- Діти, у кого на парті лежить рожевий трикутник, починайте працювати над цим
завданням.

-Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Квадрат).
-Що відомо? Що потрібно знайти?
-Яку властивість має квадрат?
- Діти, у кого на парті лежить жовтий квадрат, починайте працювати над цим
завданням.
 а = 4см
             b = ? на 3 см >
             P - ?                                 4
                               
-Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Прямокутник).
-Що відомо? Що потрібно знайти?
-Яку властивість має прямокутник?
- Діти, у кого на парті лежить зелений прямокутник, починайте працювати над цим
завданням.
 Працюють самостійно.
Перевірка. Троє учнів виконують завдання біля дошки
Молодці! Впоралися із завданням.
VІІ.Читання ребусів.
-Діти, у нас залишилася одна крапелька. Нам необхідно розшифрувати послання
Капітошки. Для цього треба прочитати ребуси.
С3ж                 3буна         ак3са   40а
На зворотньому боці аркушів з ребусами записаний вислів « Без води немає життя
на Землі».
-Давайте прочитаємо хором.
-Як ви розумієте ці слова?
- Що значить  бережно відноситися до води?  
VІІІ.Підсумок уроку.
-Діти, подивіться на дошку. Всі краплинки повернулися додому. А це значить,що всі
завдання виконані
  Чи сподобався вам урок?
-Що набільше сподобалося?
            -  Що нового дізналися і чому навчилися?  
Давайте оцінимо свою працю на уроці. Порахуйте краплинки.
(Оцінювання.)

Немає коментарів:

Дописати коментар